fbpx

Growth Prasówka #7 – jak pozyskać więcej ruchu bez budżetów reklamowych?

Growth Prasówka 7

Spis treści

Witaj w 7. Growth Prasówce, w której omawiam najciekawsze (moim zdaniem) materiały ze świata marketingu, growth hackingu i sprzedaży on-line.

 1. Jak generować więcej leadów z wykorzystaniem wideo – kilka porad wprost od Megha Muchhala, product marketing managera w Vimeo (drugim największym po YouTube serwisie wideo).

  Jako rozszerzenie tematu dorzucam także materiał od Content Marketing Institute w tym samym temacie.

  O pomysłach na wykorzystanie wideo w biznesie mówiłem także w 25 odcinku mojego podcastu. 🙂

 2. Jak sztuczna inteligencja zmieni podejście do content marketingu – sztuczna inteligencja wkracza w coraz to nowe obszary marketingu on-line. W ostatnim Growtletterze pokazywałem narzędzie, które podpowiada gotowe taktyki growth hackingu dla Twojego biznesu. Na blogu User z kolei możesz przeczytać, jak zmienia się już dziś marketing treści.

  Jestem przekonany, że coraz więcej pracy contentowej będzie przejmowane przez AI w najbliższych latach.

  Dziś gdy technologia jest młoda to także szansa na zbudowanie ciekawej przewagi konkurencyjnej. 


 3. Jak promować swoją markę z wykorzystaniem… GIFów? Jeśli śledzisz np. moją grupę na Facebooku, to najpewniej wiesz, że lubię komunikować się GIFami.

  Czy można je jednak wykorzystać do promocji własnego brandu? O tym w artykule Neila Patela.

 4. Jak analizować dane Facebooka by lepiej poznać swoją grupę docelową? W ostatnim odcinku podcastu Growth Hacking Po Polsku mówiłem o tym, w jaki sposób przeprowadzić audyt konta reklamowego na Facebooku.

  Artykuł z bloga Hubspota może być ciekawym uzupełnieniem do tego odcinka i pomóc Ci lepiej zrozumieć kim są Twoi odbiorcy na Facebooku i w jaki sposób najlepiej do nich dotrzeć.

 5. Jak zdobyć więcej linków do swoich firmowych treści?

  O tym dlaczego linki są istotne i jak je zdobywać mówiłem już wielokrotnie. W tym wpisie Neila Patela poznasz kilka fajnych strategii, które pozwolą Ci na pozyskanie większej ilości linków do Twojej strony.

  Jedną z nich jest guest posting, któremu poświęciłem cały odcinek podcastu jakiś czas temu.

 6. 13 dobrych przykładów social proof w biznesie.

  Jeśli jeszcze nie znasz pojęcia social proof, to koniecznie odsyłam Cię do 29 odcinka podcastu, gdzie zajmowałem się właśnie tematem społecznego dowodu słuszności w biznesie. We wpisie powyżej znajdziesz zaś 13 fajnych i kreatywnych przykładów w tym temacie!

 7. Jak pozyskiwać ruch do swojej strony WWW bez budżetów reklamowych?

  We wpisie powyżej znajdziesz opis kilku skutecznych metod pozyskiwania ruchu do swojej strony WWW, które wymagają co prawda czasu, ale nie wymagają budżetów reklamowych.

  Mogą więc być to idealne sposoby na start.

 8. Jak samodzielnie i niskim kosztem tworzyć kreacje wideo na potrzeby reklam?

  Jeśli uważacie, że reklama wideo może być dobrym pomysłem dla Waszego biznesu, to prawdopodobnie macie rację. 🙂

  Jednak profesjonalna kreacja i stworzenie klipu reklamowego przez specjalistów może kosztować fortunę (choć pewnie nie musi :)). W linku wyżej znajdziesz jednak krótki poradnik, który pozwoli Ci tworzyć ciekawe reklamy wideo samodzielnie z wykorzystaniem takich narzędzi jak Wave.

 9. Przykłady dobrych stron podziękowania.

  Thank you pages, to miejsca, które w naszych lejkach sprzedaży traktujemy często po macoszemu. Moim zdaniem to duży błąd, przez który “przepalamy” wiele możliwości komunikacji do użytkownika, który właśnie jest bardzo zaangażowany w nasz proces sprzedaży (bo właśnie wykonał jakąś akcję, zakupową lub nie).

 10. Czym jest Clubhouse i jak wykorzystać go w biznesie?

  Clubhouse to nowa aplikacja bazująca na treściach audio, która szturmuje Appstore.

  Osobiście uważam, że Clubhouse ma spore szanse zagościć w topce platform social media, ze względu na to, że oprócz ciekawej formy oferuje content, który podobnie jak podcasty nie będzie rywalizował z innymi formatami (uważam, że treści na Clubhouse będziemy konsumować głównie “przy okazji” robienia innych rzeczy).

  Obecnie jednak nie każdy może z CH skorzystać. Aplikacja, póki co dostępna jest tylko na urządzenia Apple oraz wymaga zaproszenia innego użytkownika. Wkrótce ma jednak pojawić się także wersja Clubhouse na urządzenia z Androidem (a i limitowanie na zaproszenia najpewniej są tylko kwestią czasu).

  Jako że dźwięk to moja zdecydowanie ulubiona forma tworzenia treści (patrz podcast GHPP ;)) to planuję pojawić się za jakiś czas w nowym wydaniu właśnie na Clubhouse. 

To wszystko, co przygotowałem dla Ciebie w dzisiejszej Growth Prasówce. Dołącz do grupy na Facebooku i Growthlettera, by nie przegapić kolejnych bezpłatnych porcji wiedzy.

Dołącz także do społeczności czytelników mojej e-książki 22 kreatywne strategie pozyskiwania klientów on-line – to zbiór gotowych do wdrożenia działań, które pomogą Ci w zdobywaniu nowych odbiorców dla Twoich produktów i usług.

Zbuduj i wdróż swój Growth Plan

Growth Plan to 12 obszarowa, autorska metodyka budowania wzrostów. Umów bezpłatną konsultację i sprawdź jak możesz budować wzrosty dzięki GP!

Sprawdź Growth Plan
Mateusz Wyciślik

Mateusz Wyciślik

Growth Hacker. Autor 12 obszarowej metodyki budowania wzrostów Growth Plan. Przedsiębiorca i autor podcastu Growth hacking po polsku.