fbpx

Jak wydłużyć czas spędzany przez użytkownika na stronie WWW (+ po co to robić) [podcast]

jak wydłużyć czas spędzany na stronie

Spis treści

Dlaczego czas spędzany przez Twojego użytkownika na stronie jest istotny? Są dwa zasadnicze powody.

Pierwszy – jeśli Twój użytkownik spędza na Twojej stronie sekundę lub dwie, to trudnym może być przekazanie mu tego na czym Ci zależy prawda?

Drugi – dla algorytmów (między innymi Google) czas jaki ktoś spędza na Twojej stronie jest jednym z czynników, który decyduje o tym czy Google uzna Twoją stronę za ciekawą (i wartą pozycjonowania wyżej) czy nie.

W odcinku skupiłem się tylko na przykładach wyszukiwarki Google w konkreście czasu na WWW, prawda jest jednak taka, że warto zadbać o ten wskaźnik również w wielu innych przypadkach. Facebook także jest w stanie oceniać (jeśli masz zainstalowany pixel FB na stronie) jak dużo czasu ktoś spędził w danej witrynie. Pamiętaj, że wszyscy liczący się gracze kupują uwagę odbiorców, chcą odsyłać (to znaczy nie chcą, ale czasem muszą ;)) do treści interesujących i wartościowych, a nie śmieciowych (a czas jest bardzo mierzalnym wskaźnikiem, który pomaga w określeniu tego).

Tymczasem zapraszam Cię do zrobienia 3 rzeczy:

Po pierwsze: posłuchaj 22 odcinka podcastu Growth Hacking Po Polsku.

Po drugie: wpadnij do bezpłatnego GROWTHLETTERA i co środę otrzymuj dawkę growth hackingu wprost na Twojego maila.

Po trzecie: dołącz do grupy i pogadajmy o growth hackingu.

Zbuduj i wdróż swój Growth Plan

Growth Plan to 12 obszarowa, autorska metodyka budowania wzrostów. Umów bezpłatną konsultację i sprawdź jak możesz budować wzrosty dzięki GP!

Sprawdź Growth Plan
Picture of Mateusz Wyciślik

Mateusz Wyciślik

Growth Hacker. Autor 12 obszarowej metodyki budowania wzrostów Growth Plan. Przedsiębiorca i autor podcastu Growth hacking po polsku.